top of page
Projekt bez nazwy (2).jpg

WYZWANIE: Zbuduj Bezpieczne Otoczenie Twojego Dziecka w 30 dni!

1.png

Chcesz zmniejszyć narażenie Twojej rodziny na niebezpieczne chemikalia z tekstyliów i innych przedmiotów codziennego użytku?

ZBUDUJ BEZPIECZNE OTOCZENIE SWOJEGO DZIECKA W 30 DNI!

Dowiedz się jak podejmować decyzje zakupowe, które zminimalizują ilość niebezpiecznych produktów w Twoim domu i chroń zdrowie swoje oraz najbliższych.

3 kroki do zmiany:

2.png

Jaki jest cel?          ZDROWIE!

Jeśli jesteś lub planujesz być rodzicem, to jest wyzwanie dla Ciebie! Kto nie chce zadbać o swoje pociechy w najlepszy możliwy sposób?!

 

Według najnowszych badań opublikowanych przez ONZ w lutym 2024, w naszym otoczeniu znajdują się tysiące substancji chemicznych, z których nie zdajemy sobie sprawy.

Setki przedmiotów, których używamy my oraz nasze dzieci stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia! Nieodpowiednie ubranka, butelki, elekrtonika, zabawki, meble i wiele innych przedmiotów jest dziś produkowanych przy użyciu bisfenoli, ftalanów, PFAS-ów czy metali ciężkich.

 

Tymczasem raport IPEN  (praca Stowarzyszenia Endokrynologicznego i
Międzynarodowej Sieci Eliminacji
Zanieczyszczeń) wykazuje, iż mają one dramatyczny wpływ na rozwój chorób takich jak cukrzyca, otyłość,  insulinooporność, zaburzenia płodności, poronienia, wady rozwojowe płodu, alergie, astma, zmiany neurologiczne, zespół policystycznych jajników, endometrioza, zaburzenia funkcjonowania nerek, wątroby, a także nowotwory.

 

DOBRA WIADOMOŚĆ?

Możemy skutecznie ograniczać te ryzyka poprzez świadome decyzje zakupowe. Musimy tylko wiedzieć jak.

1.png

PROGRAM

W wyzwaniu podejmę następujące kategorie produktowe:

 • ubranka i inne tekstylia

 • zabawki

 • akcesoria dziecięce

 • pieluszki

 • kosmetyki

 • środki czyszczące

 • meble, farby, wyposażenie wnętrz

 • aplikacje weryfikujące produkty

 

BONUSY:

 • listy polecanych marek

 • bezpieczna pierwsza wyprawka - lista

 • zadbaj o siebie - Twoja garderoba w ciąży i po

 • polecane certyfikaty

 • 5% dochodu z wyzwania zostanie przekazane na Fundację Słonie na Balkonie wspomogającej dzieci w kryzysie psychicznym

Opinie o moich szkoleniach:

Szczegóły:

O MNIE

Ekspertka w zakresie zrównoważonej mody, autorka portalu swiadomykonsumentmody.pl, edukuje konsumentów  w zakresie zrównoważonych wzorców konsumpcyjnych, prowadzi projekty edukacyjne, pomaga firmom odzieżowym w budowaniu zrównoważonych strategii produktowych.

 

Członkini grona eksperckiego UNEP/GRID. Ekspertka Okrągłego Stołu na rzecz Zrównoważonej Mody organizowanego w ramach działań ONZ przez UN Global Compact Network Poland. Wyróżniona przez Fundację Climate Strategies Poland jako Dziennikarka dla Planety. Współtwórczyni koncepcji i merytoryki pokojów dla Centrum Edukacji Klimatycznej Punkt Zwrotny w Warszawie.

 

Prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko naturalne i zdrowie ludzi, a także wpływu niebezpiecznych chemikaliów w ubraniach i innych przedmiotach codziennego użytku na zdrowie i życie człowieka.
 

Wielokrotnie wypowiadała się na tematy związane z modą zrównoważoną dla Glamour, TVN 24, TVN Style, Studio Biznes Gazeta.pl, Radio Czwórka, Radio Chilli Zet, Wprost, Wprost Zdrowie, Radio Poznań.

 

Uczestniczka wielu szkoleń, konferencji i targów dotyczących mody zrównoważonej, m.in. Sustainable Sourcing for Fashion w Central Saint Martins w Londynie, Global Fashion Summit w Kopenhadze, ITMA 2023 w Mediolanie lub Sustainable Apparel and Textiles Conference w Amsterdamie.

Prywatnie fanka ciągłego rozwoju, wolnego, uważnego stylu życia, fanka własnoręcznie robionych perfum z olejków eterycznych i zdrowego żywienia.

bottom of page