top of page
Search

Kolejne szokujące doniesienia o Shein. Łańcuch dostaw jako usługa...

Z doniesień The Wall Street Journal wynika, że chińska platforma wprowadzi na rynek swoje łańcuchy dostaw jako usługę dla innych globalnych marek.Rozwiązanie to jest nową strategią biznesową, która ma pomóc innym światowym firmom wykorzystać wypracowany przez Shein model ultra szybkiej produkcji. Oznacza to, że chińska firma udostępni swoją infrastrukturę i technologię łańcucha dostaw, dając dostęp do całego systemu testowania nowych artykułów modowych w małych partiach i śledzenia ich popularności wśród konsumentów.


Shein zrewolucjonizował produkcję odzieży. Zawiera umowy z tysiącami fabryk w Chinach, które codziennie produkują dziesiątki tysięcy nowych stylów. Składa zamówienia do dostawców z dostawą w ciągu kilku dni, opiera się na danych w czasie rzeczywistym, aby szybko analizować popyt i uzupełnia zamówienia w razie potrzeby.


Warto zauważyć, że ciągu ostatnich kilku lat Shein nawiązał już różne partnerstwa ze światowymi markami. W zeszłym roku przejął brytyjską markę modową Missguided i kupił jedną trzecią udziałów w spółce Sparc Group, operatorze amerykańskiej marki Forever 21. Poprzez swój program inkubatora Shein X firma Shein zapewniła już niektórym wschodzącym projektantom dostęp do swojej technologii.


Nowa strategia to reakcja na opór zachodnich organów regulacyjnych i polityków wobec tej taniej platformy, a także na ostrą konkurencję ze strony innego chińskiego giganta – Temu.


W listopadzie spółka Shein z siedzibą w Singapurze złożyła poufny wniosek o dopuszczenie jej do obrotu giełdowego w USA, ale nie otrzymała jeszcze pisemnej odpowiedzi od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jak podaje „The Journal” może to odzwierciedlać niechęć do zajmowania się tak drażliwą kwestią, która może mieć potencjalne implikacje polityczne.


Niezwykłe opóźnienie zmusiło Shein do rozważenia innych opcji. Spółka przeprowadziła nieformalne rozmowy z organami regulacyjnymi i politykami w Londynie na temat potencjalnego notowania spółki m.in. w tym miejscu. Dalsze losy wejścia na giełdę w Londynie nie są jeszcze znane.


............................................................................................ 

Tworzę dla Was treści bezpłatnie, bo edukacja jest moją misją. Po 18 latach pracy w branży odzieżowej czuję, że jest to w zasadzie moim obowiązkiem by mówić o rzeczach, które w głowie się nie mieszczą, a dzieją się naprawdę. Jednak ta praca wymaga czasu i nakładów pieniężnych, dlatego będę super wdzięczna, jeśli wesprzesz mnie na Patronite lub Buycoffee.to. Linki poniżej. Z góry dziękuję!🌹🥰🌎


140 views

Comentarios


bottom of page